Bu haberi yazdır
Adalı: 'Starların geçmişine...'
Başkan adaylarından Serdal Adalı, Beşiktaş'taki projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.  
Kaynak : Hürriyet
Adalı: 'Starların geçmişine...'

Beşiktaş 16 Haziran’da kongreye gidecek ve yeni başkanını seçecek. Başkan Fikret Orman’ın karşısına çıkan ve adaylığını açıklayan Serdal Adalı, genel kurul öncesi Hürriyet’i ziyaret etti...

Beşiktaş’ın güçlü bir başkana ihtiyacı olduğunu dile getiren Adalı, hedeflerini, çalışmalarını ve planlarını anlattırken, şunları söyledi...

- Beşiktaş’ta benim için değişen bir şey yok. Görevden ayrıldığımdan sonra 14 ayda değişiklik olmamış. Ben bu yola kendiliğimden çıkmadım. Bir çok Beşiktaşlı, üye, dernek yöneticisi, iş adamı, sanayici, öğrenci, işçi yani her kesimden bana destek geldi. Onların isteği üzerine başkan adayı oldum. Çalışıyoruz. Bizim tek amacımız Beşiktaş’a hizmet etmek. Beşiktaş markasını parlatacağım...

- Bizler camiamızı güvenli sakin mutlu kılabilirsek o zaman ekonomiyi de rahatlatırız. Ticaretten, paradan iyi anlayan bununla birlikte sosyal yaklaşımı güçlü, tüm spor alemiyle gerektiği mesafede duran, ilişkileri profesyonelce saygı çerçevesinde yürüten bir yönetim anlayışıyla Beşiktaş’a talibiz. Birey odaklı çalışacağız.

STARLARIN GEÇMİŞİNE PARA VERMEM

İyi transfer için çok para harcanmaz. Benim dönemimde Quaresma, Mustafa Pektemek, Almeida, Fernandes, Veli, Burak gibi oyunculara toplam 2 yılda 21 milyon Euro verdik. Şu an 15 milyon Euro bütçe ayrılacakmış. Bizim düşüncelerimiz vizyonumuz ve hedeflerimiz yüksek. Ekonomik politikalarımızı belirleyen önemli unsurlardan bir tanesi transferler.

- Benim önceliğim daha önce söylediğim gibi genç mücadeleci yıldızları getirmek. Starların geçmişine para verme prensibim yok. Bugünlerden, yarını kazandıracak sporculara para yatıracağım. Transfer sayısını ve teknik adam miktarını minimumda tutmalıyız. Bunlar, her ayrılış sonrası kulübümüzün sokağa attığı paradır.

KULÜPLER İÇİN BAŞARI ÇOK ÖNEMLİ

Sportif başarı istikrarla sağlanır. Bizden sonra sürekli değişen teknik adamlar yüzünden takımın sistemi bozuluyor. Gelen teknik adam oyuncularla sorun yaşıyor, başka bir oyuncu talebinde bulunuyor. İstikrar olursa bütçe tutturulabilir. Dileğimiz, Türk sporunda örnek alınacak yeni bir yatırım modelini gerçekleştirmek istediğimizin anlaşılmasıdır.

- Beşiktaş’ı başarılı, istikrarlı bir mali yapıya kavuşturma hedefi içindeyim. Spor kulüpleri için elbette sportif başarılar çok önemlidir. Ancak sürdürülebilir başarılar, ekonomik atılımların bir ürünüdür. Biz bunu sağlamak istiyoruz. Başarıları kalıcı yapıp, ekonomik anlamda da güçlü olmak zorundayız.

YÖNETİCİ MODELİ DEĞİŞECEK

Beşiktaş’a hizmet eden, yüreğini ve zamanını ortaya koyan tecrübeli yöneticilerin olduğu bir kadroyla çalışacağız. Kapımız hizmet etmek isteyen herkese açık. Camiamızda kim varsa projesi olanların hizmetindeyiz. Amaç, Beşiktaş. İş, sanayi ve Beşiktaş dünyasının önemli isimleri ile çalışacağız. Nafi Güral, Vural Ak, Merdan Aras, Murat Akdoğan bunlardan bazıları.

- Üniversiteleri temsilen bir yönetici alacağız. Yöneticilik sadece para sahibi insanların yapabileceği bir iş değil. Yöneticilik zengin olmanın ötesinde, başka özellikler gerektirir. Yönetmenin İnsan faktörü, psikolojik yönü varki bu benim için son derece önemli. İnsan gücünün maddi gücü yenebileceğini düşünüyorum.

CESARETLE İLERLEYECEĞİZ

Hayal etmenin gücüne inanıyoruz. İdeallerimiz için yeni yollara çıkabilme cesaretine sahibiz. Her yeni adımımızın temelinde yatan değişmez felsefemiz, var olmak, tek yumruk olmak, adaletli, sporun ışığında cesaretle ilerlemektir. Ekonomi politikalarında ise bütçe, yatırım, büyüme ayrı ayrı şeylerdir. Beklentiler ayrı şeylerdir. Bu şekilde değerlendirmeye, projelendirmeye gideceğiz. Riski artırmadan hamlelerimizi yapacağız.

Basketbol şubesi için iki sponsor var. Tüm amatör şubeleri ele alacağız. Kulübün üzerinden bunu yük olarak kaldıracağız. Projelerimiz hazır. Alt yapıdaki devrimleri sürdürülebilir hale getireceğiz. Fulya’daki tesisleri modernize edeceğiz.

İNÖNÜ'NÜN YIKIMI İÇİN YARDIMCI OLDUM

İnönü Stadı’nın yıkımı konusunda Başkan Fikret Orman ile görüştüm ve kendisi bana yardımcı olmamı söyledi. Ben de seve seve yıkım konusunda yardım ettim ve destek oldum. Kültür Bakanlığı’ndaki izinlerin alımında katkı sağlamam için yapılan istek üzerine ben de elimden ne geliyorsa yapacağımı ilettim. Yani izin alımı konusunda destek oldum. Başkan Orman süreç içinde yapılacak bir transferde haber vereceklerini belirtti. Bu da sevindirici bir olay. Kongre öncesi anlaşma olur. Bunu kabul etmeleri güzel. Çünkü transfer yapılması halinde yeni gelecek yönetime haksızlık olur.

FEDERASYON İLE KONUŞACAĞIZ

- Benim bundan sonraki hayatım İnönü Stadı. Gece gündüz uyumuyorum. Peki, İnönü Stadı bitmediği takdirde ne olacak?. Bu proje çizilirken parça parça olabilirdi. Derbi maçlar başka, diğer maçlar başka yerde oynanmaz. Futbol Federasyonu ile oturur konuşuruz. Anadolu’da çeşitli illerde maçlarımızı oynarız.

YATIRIMLARA İMZA ATACAĞIZ

1903’ten bugüne, tarihimizdeki kahramanlık ve başarı dolu hikayelerimizle, dik duruşumuzla ve birçok konuda ilklerin kulübü olmamızla bugünlere geldik. Her yapılan bizler için olduğu kadar inanıyorum ki Türk sporu için de çok önemli kilometre taşı oldu. Beşiktaş olarak, Dünya’nın en büyük kulüplerinden biriyiz. İşimize olan aşkımız ve spora olan saygımızla yaptıklarımızı hiçbir zaman yeterli bulmuyoruz.

SEBA ÖLÜMSÜZLEŞECEK

Beşiktaş camiası faydalanmaktan mutlu olacağı modern bir sosyal tesisi hak ediyor. Bu tesisi yapacağız ve adına da Süleyman Seba’nın ismini vereceğiz. Yönetim kurulu üyesi olduğum bir önceki dönemde hazırlığını yaptığımız bu projeyi hızlıca başlatacağız. İçerisinde ihtiyaçlara cevap verecek bir konukevi de bulunacak. Tesis en kısa sürede hizmete sunulacak. Altyapı tesislerine ilişkin bir proje üzerinde de çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN PLAY TUŞUNA BASIN


Karakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin
Karakartal google+ Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal �phone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler

TÜMÜ