Bu haberi yazdır
Orman: 'En son alternatif...'
Beşiktaş başkanı Fikret Orman, statla ilgili yaptığı değerlendirmede Olimpiyat Stadı'nı son sıraya attı.  
Kaynak : Hürriyet
Orman: 'En son alternatif...'

Beşiktaşlılar şu günlerde bir çok sorunun cevabını almayı bekliyor. Bir yanda seçim, diğer yanda yeni sezonda takımı kimin çalıştıracağı ve hangi statta oynanacağına dair belirsizlik sürüyor. Stat gelirini artırmak isteyen kulüp locasız statlara gitmektense ulaşım ve iklim koşulları güç olan Olimpiyat Stadı’nı kenarda tutuyor.

‘YENİ STADI AY SONUNDA AÇIKLAYACAĞIZ’

Malum stata daha önce yapılan açıklamalara göre haziran ilk haftası kazma vurulacak. Peki Beşiktaş nerede oynayacak? Orman “Ay sonunda nerede oynayacağımızı açıklayacağız” dedi. Bu stadın Olimpiyat Stadı olup olmadığına sorunca da “Olimpiyat en kötü ihtimal” cevabını verdi.

‘ALTERNATİFİ ŞU AN AÇIKLAYAMAM’

Öncelikle Beşiktaş kesinlikle İstanbul dışına çıkmayacak. Yönetim iç saha maçlarının birer deplasmana dönüşeceği için buna karşı çıkıyor. Bu durumda Beşiktaş’ın başta ezeli rakiplerinin statları olmak üzere hâlâ bir alternatif kovaladığı anlaşılıyor. Alternatifleri sorduğum Orman “Şu anda bunu kamuoyunun duymasını istesez zaten gizlemeyiz. Çalışmalarımızı sonuçlandırınca herkes yeni stadın neresi olacağını görecezi” dedi.

'BEN HOCAYI SEÇİM KOZU YAPMAM'

Yeni teknik direktör ve stat konusundaki belirsizliklerin ne zaman ortadan kalkacağına dair soruları dün doğrudan Başkan Fikret Orman’a yönelttim. Yoğun bir çalışma temposu içinde olan Orman, teknik direktör konusundaki arayışlarının sürdüğünü belirterek, “Bir çok alternatif oluşturmak için çalışıyoruz. Futbol Genel Direktörümüz Önder Özen, yapacağı çalışmaya göre bir tercihte bulunacağız” dedi.
Yeni hocayı ne zaman açıklayacaklarına dair soruya ise Orman, “Beşiktaş’ın menfaatlerine göre hareket ediyorum. Bu konuyu asla bir seçim kozu olarak kullanmam. Yeni hoca gerekirse seçim öncesi de açıklanır” dedi.

ALTERNATİFLER

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, siyah beyazlıların 10-15 maçını Şükrü Saracoğlu’nda oynayabileceğini söylemişti. Beşiktaş yönetimi ise bu teklife teşekkür etmişti.
- Recep Tayyip Erdoğan Stadı
14 bin 250 kapasiteli stat, en çok öneriler stat.
- Zeytinburnu Stadı
16 bin kişilik statta ışıklandırma sistemi bulunmuyor.
- Gebze Alaattin Kurt
15 bin 500 kişilik statyumda ışıklandırma sistemi bulunmuyor.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN PLAY TUŞUNA BASINKarakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin
Karakartal google+ Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal �phone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler

TÜMÜ