Bu haberi yazdır
Oscarlar Kartal'a!
 
Geçen sezon 100. yılında şampiyonluk ipini göğüsleyen Beşiktaş, Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği Yılın Sporcusu Ödül Töreni’nde toplam 5 ödül aldı... Önceki gün Doğan TV Center’da düzenlenen muhteşem gecede Başkan Serdar Bilgili “Fair-Play” ve “Yılın Spor Adamı” ödülüne layık görüldü. Milliyet okurlarının oylarıyla kürsüye çıkan bir diğer isim ise Mircea Lucescu oldu. Rumen teknik adam, “Yılın antrenörü” ödülünü kazandı.
 
2002-2003 sezonunda şampiyonluk ipini göğüsleyen Beşiktaş Futbol Takımı ise, “Yılın Takımı” seçildi. Gecede, Siyah-Beyazlılar’ı gururlandıran bir diğer isim de Sergen Yalçın’dı... Geçtiğimiz yıl sergilediği başarılı futbol ve attığı gollerle takımının şampiyonluğuna önemli bir katkı sağlayan yıldız oyuncu, “Yılın futbolcusu” ödülünün sahibi oldu. Sergen ödülünü, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy’un elinden aldı.

Yılın Sporcusu Ödül Töreni’ne yönetim ve takım olarak tam kadro katılan Beşiktaş’ta Başkan Serdar Bilgili’ye ilgi bir hayli yüksekti. Bilgili, “Bu ödülleri tek başıma değil, takım arkadaşlarım yönetim kurulu üyelerinin adına da alıyorum. Bu kürsüye çıkmamda mesai arkadaşlarımın müthiş katkısı var” dedi.

İşte Diğer Ödüller:
Özel Ödül: Bursa Çınar ve Trabzon Lisesi
Hizmet Ödülü: Sinan Erdem
Şükran Ödülü: Arzu Esinduy
Namık Sevik Ödülü: Nihat Geven
Onur Ödülü: Dilek Sabancı
Dünyada Yılın Sporcusu: Michael Schumacher
Yılın Sporcusu: Süreyya Ayhan

Karakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin
Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal İphone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler

TÜMÜ