Bu haberi yazdır
Ersun Yanal tamam!
 
Ersun Yanal tamam!
A Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevinden alınan Şenol Güneş'in yerine bir süredir göreve getirilmesi planlanan Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ersun Yanal ile anlaşma sağlandı.

Dün Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ersun Yanal ile yapılan görüşmeler sonunda kesin kararın bugün verileceğinin belirtilmesiyle, bugün 2 saat süren görüşmeden sonra Yanal ile anlaşmaya varıldığı ve Şenol Güneş'ten boşalan teknik adamlık görevine Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın getirildiği açıklandı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, "Ersun Yanal hocamız 4 yıl boyunca milli takımda görev yapabilir" cümleleriyle kararı açıkladı.

Ulusoy, Ersun Yanal ile yaptıkları görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, "Fatih Terim hocamızla başlayan Türk futbolunun yükselişi Mustafa Denizli hocamız ile devam etti. Şenol hocamızla sürdü. 3 hocamızın Türk futbolu için neler yaptığını herkes biliyor. Kendilerine teşekkür ederim. Gönlüm yerli hocadan yana demiştim. İçimizdeki Türk antrenörlerinden biri ile konuşacağımı söylemiştim. Ersun hoca ile dün 3 saati aşkın konuştuk. Bugün 2. etabını yaptık. Hocamızın görüşlerini aldık. 'Türk futbolunun vizyonunu nasıl ilerletiriz?' diye konuştuk. Plan ve projeleri dinledikten sonra yarın biraraya gelelim dedik. Kendiside bugün buluşmak üzere buraya geldi. 3 saate yakın görüşme yaptık. Ersun hocanın bana anlattıkları çok önemliydi. Ersun hocamız 4 yıl Türk milli takımında görev yapacak. Beraber görev yapacağımızı sizlere söylemek istiyorum. Ersun hocanın Gençlerbirliği ile devam edip etmeyeceği konusunda, Ersun hocanın kendi kulübü ile görüşmesine karar verdik. Kulübü ile her türlü anlaşmaya varacağına inanıyorum. Bu milli davadır. Gençlerbirliği Kulübü ve Sayın Cavcav'ın bu işe sıcak bakacağını düşünüyorum. Ersun hocam ile biz maddi manevi anlaştık. Bundan sonrası Gençlerbirliği ve Ersun hoca arasında olacaktır. Ülkem adına hayırlısı olsun" dedi.

Ulusoy, Ersun Yanal ile para konusunda sıkıntı yaşandığı biçiminde basında yer alan haberlere tepki göstererek, "Üzülerek söylüyorum ki, gazetelerde konuşulmamış şeyler yazıldı. Dünkü toplantıda konuşulmuş gibi bazı şeylerin yazılması hocamızı para ister havasına soktu. Ersun hoca Türk Milli Takımı için 'Ben varım' diyor. Siz benim hakkımı verirsiniz diyor. Rakam konusunda hiçbir problem yok. Artık Türk Milli Takımı'nda Dolar, Euro konuşulmayacak. Hocalar Türk Lirası üstünden anlaşma yapacaklar. Sadece Şenol hocamızla TL'ye dönememiştik. Ersun hocaya hakkını vereceğiz. Aramızda maddi problem yoktur" dedi.

Teknik Direktör Ersun Yanal ise yaptığı açıklamada, "Onurlu bir teklif ve görüşme oldu. Hedeflerim ve yapmak istediklerim örtüştü. Teklifle bundan sonrasındaki vizyonun ne olması gerektiğini biliyoruz. Fikir birliğine ulaştık. Milli takım teknik direktörlüğü her Türk antrenörünün ulaşmak istedi bir yerdir. Bu görevi yapmak boynumuzun borcuydu. Başkana teşekkür ediyorum. Çalışmalarımıza en kısa sürede başlayacağız. Güzel günlere ve layık olduğumuz iyi yerlere ulaşacağız. Önümüzde güzel günler var" dedi.

Yanal, Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ile görüşme yapacağını belirterek, "Başkanım ile konuşacağım. Sezon sonuna kadar Gençlerbirliği'nde kalmak istiyorum. Bakalım kendisi nasıl bir değerlendirme yapar. Gençlerbirliği takımında çalışmaktan onur duyuyorum. Şu anda sorumluluklarım var" dedi.

Öte yandan, Yanal ile Cavcav'ın yarın biraraya gelecekleri ve Perşembe günü Ankara'da yapılacak olan Futbol Federasyonu Toplantısı'nda konunun netleşeceği ifade edildi.

Karakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin
Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal İphone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler

TÜMÜ