Bu haberi yazdır
Ufukta Bağdat'a sefer var
Irak Gençlik ve Spor Bakanı Casim Muhammed Cafer tarafından davet alan Beşiktaş önümüzdeki günlerde bu ülkeye giderek dostluk maçları oynayacak.  
Kaynak : Hürriyet
Ufukta Bağdat'a sefer var

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ı ziyaret eden Irak Spor Bakanı, siyah beyazlıları ülkesine davet etti. 'Kara Kartal', Bağdat’ta Irak Milli Takımı ve diğer kulüplerin karmalarıyla karşılaşacak.

Beşiktaş, önümüzdeki günlerde ilginç bir yolculuğa çıkacak. Siyah beyazlılar, Irak’a giderek burada dostluk maçları oynayacak. Beşiktaş, savaşın ardından yaralarını sarmaya ve normal hayata dönmeye çalışan komşu ülkede, Irak Milli Takımı’nın dışında Bağdat, Erbil ve Al Shorta takımlarının karmaları ile karşılaşacak.

Irak Gençlik ve Spor Bakanı Casim Muhammed Cafer ve beraberindeki heyet, önceki gün Başkan Fikret Orman’ı ziyaret etti. Bakan Cafer, ülkelerinin önemli kentlerine 8 futbol sahası yapılacağını ve bunun 6’sını Türklere verdiklerini belirterek Beşiktaş’ı Bağdat’a davet etti.

ALTYAPIDA İŞBİRLİĞİ YAPACAKLAR

Orman da bu davete memnuniyetle icabet edecekleri yanıtını verdi. Siyah beyazlı kulübün başkanı, “Irak’ta barış ve dostluk için her adımı atmaya hazırız. Hatta Beşiktaş olarak, Irak’ta futbolun gelişmesi açısından ikili tüm çalışmaları antrenör ve tesisleşme konusunda projelerimizi de paylaşabiliriz” dedi. Ziyarette özellikle altyapı çalışmalarında köklü bir işbirliği yapılması kararına da varıldı. Çok olumlu geçen ve peş peşe esprilerin patlatıldığı görüşmede Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Umut Güner, iş adamları Abdülsettar Kadıoğlu, Cihan Ekşioğlu ve İletişim Stratejisti Engin Şenol da bulundular.

Karakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin
Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal İphone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler

TÜMÜ