Bu haberi yazdır
Fikret Orman'dan flaş karar!
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'dan flaş bir açıklama geldi.  
Kaynak : Karakartal.com
Fikret Orman'dan flaş karar!
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 2015 Yılı Olağan İdari ve Mali Genel Kurulu'nda seçime gidileceğini açıkladı. 

Orman, "Anladım ki siz seçim sitiyorunuz. En kısa zamanda yönetim kurulu ile konuşacağım. Sandığı ne zaman koyacağımızı söylşeriz toplantıdan sonra. El mi yaman bey mi yaman görürüz ondan sonra." diye konuştu.

Öte yandan Beşiktaş yönetimi, idari ve mali yönden ibra edildi.

İŞTE ORMAN'IN SÖZLERİ...

"Ben tatlı cadı değilim. Biz ilk Beşiktaş2ın itibarını ortaya koyduk 277 icra dosyasını kapttık. Alınan avanslar bir borçtur. İstikbalden aldığınız için göstermiyorsunuz. Önümzüdeki 3 senenin gelirlerini sattığımız doğru değil biz sadecce LOca ve VIP'leri sattık. Geri kalanlar senelik olarak satılıyır."

"Stadyumu yıktığımız günden iytibaren oynayacaüğımız bir stadoımız yoktu. Küöülecez demek kolay. Hepimiz Beşiktaşlıyız hepimizin beklentisi var. Beşiktaş'ta transferler Başında Fikret Demireli'in bulunduğu bir ekibimniz var. Bende oyuncularıı bizzat gidip izlemeye çalışıyorum. Hocamız bazı transferler e olumlu rapor verse bile Scout ekibi vermezse biz yapğmayız. Bizim transferi scout ekibine göre yapıyoruz."

"Stadı biz yapınca biraz küçümsenir hale geldiğini düşünüyorum. Bu Beşiktaşlılar gelisnler kendi statları olsun, Beşiktaş zor gündeyken bu stadı yapomakla hata mı yaptık. "

"Ben bardağa hep dolu tarafından baklıyorum. Geçmişi öde bir yandan geleceği öde bir yandan stadı öde derken bitiremedik. Burası 140 bin metre karelik alan olduğu için 1 milyon metre kü harfiyat yapıldı. Stat gömüldüğü için perde yapmak zorunda kaldık ve maliyeti arttı. Bundan sonraki hedefimiz 100 milyon dolardır."

"Vodafone Arena ne zaman bitecek biz stadyumu çatısını Temmuz başında kaldıracağız tüm işler Allah nasip ederse Eylül'ün 15'i veya sonunda bitireceğiz."

"Beşiktaş'ın o günkü boç 583 milyonluk bor 140 milyonluk gelirle ödenemez. Bu borcu arttırmamak mümkün değil. Biz gelir tarfını arttıracağız. Herkez Locaların gelirlerini kullandınız. Biz bu stadyumu yapmasak bu gelir de olmayacaktı. Beşiktaş'ın Adidas ,le yaptığı anlaşma 600 bin dolardı. Biz anlaşmayaıo bozmadan 5 milyon dolar yaptık Hata mı yaptık?"

"Aktif reklam hacze gheldi. 12 milyon dolarlık mahkeme kaybedildi. Anlaşma ile 7 milyonu ödendi. Yargı kararını verdi Beşiktaş'ın haklılığını ortaya koyduk"

"Şampiyonluğun kaçmasının birinci sorumlusu biziz. Biz Slaven Bilic'î biz seçtik. Beşiktaş'ın kiminle çalışacağınız genel kurul yönetime yetki verdi. Biz rakiplerimizden daha önce futbolculara ödeme yapıyoruz. Biz nasıl çalışıyoruz biliyor musunuz. biz de taraftarız. Biz uzaydan mı geldik?"

"Bu stadın bitmesiyle Beşiktaş2ın gelirleri 400-500 milyon seviyelerine geldi. Şampiyonlar Ligi2ne gitseydik 550 milyon gelir elde edecektik. Şamnpiyonblukla alakalı hakemler hata yaptı, hakemler Beşiktaş'ı doğradı sizin sesiniz çıkmıyor dediniz. biz o müğcadeleyi vermiyoruz mu zannediyorsunuz?"

"Hiç kimsye karşı boynumuz bükük durmadı. Bunu Federasyon da duysun Bizim bir üslubumuz var. Ben kendimiz gizleyerek gelmedim. Süleyman Seba ile paralel hareket ediyoruz diyerek bizi yerlere koyuyorsunuz."

"Borçlanmak zorunda mıyız? Zorundayız. Kimse demiyor transfer yapmayınç Herkes stadı yapın, mağzayı açın, transfer yapın ama borcunuz olmasın. Bu mümkün değil."

"Basketbol takımı rakibimniz Fenerbahçe Ülker'den 12 milyon dolar alıyor Biz 2.2 milyon dolar alıyoruz. Bu değirmenin suyu nerden geliyor? İstanbul'da maç yapıyorz. Seyirci 3.300 kişi geliyor."

"Beşiktaş'ın CAS'ta bir tane dosyası var mı? Zorlanıyoruz ama bu söylediklerinizin hiçbirini hak etmiyoruz."

"Bütün atletizm salonlarını kapsayacak bir salon yapıyoruz. Sponsorla konuşuyoruz. Biz bunu Beşiktaş'a yapmakla hata mı yapıyoruz? Hepimizin Beşiktaş'ı hepinize yapıyoruz."

"Beşiktaş'ın koleji var Belediye'den 350 bin dolara kiralanmış. Bahçeşehir'e 500 bine kiraya verilmiş. Orada Beşiktaş'ı ruhunu kuramıyoruz. Bu kirayı arttırdık 500'den 2 milyona çıkardık. Bunu niçin Kabataş'ta kurdunuz diyorsunuz. Bizim bir geçmişimiz yok eğitimle alakalı. Biz profesyonel olsun diye işi bilenlerle çalışıyoruz."

"Kartal yuvalarında 11 milyon dolar kazanıyoruz. Rakiplerimniz 80 milyon ciro kazanıyor.Nasıl mücadele edeceğiz? 68 Kartal yuvamız var. Gelirleri 14 milyondan 47 milyon ciroya çıkardık. Stat yapıldıktan sonra mağza sayısınız 100'e çıkaracağız"

"Ben buraya kazık çakmadım. Burada tüzüğü değiştirerek seçimi 2 yıl yapan benim."

"Sayın Demirören'in transferle yaptığı çalışmaları bizim inceleme şansımız yok. SPK, Serbest mali muşavir, basın, yabancı şirketler denetliyor. Resmi olarak çıkan paranın takibine kuvvetimiz yetmiyor. Süleyman abi'nin zamanında yanlış transferler vardı bizim zamanımızda var. Gökhan Süzen'i aldık bir kere dahi oynatamadan gönderdik."

"Yıldırım Demirören'e bir kere oy vermedim. İçinizde birçok insan ona oy verdi kendi iredesiyle. Derviş o konuşmalrı daha önce yapsaydın Ben garibim vurun garibe. Daha önce niye yapmadınız o konuşmaları."

"Sözleşme niye yapılmadı futbolcularla? Her sene 10 transferi çok gördü Beşiktaş. Futbolu yöneten tekik ekibimiz Bilic'den bahsetmiyorum. Ayrı ekip. seozon arası 3 sezon sonu 3 dedik. Geçen sene 5 transfer yaptık. UEFA'dan transferle alakalı bize yasak vermiyor. Oyuncu satarak yapın diyor. Bu tehlike herkesin başında olan bir tehlike. Kulübümüzün geliriyle transfer yapın diyorlar."

Kongrenin derbi günü yapılmasına ilişkin olarak Ligin geç bittiğine değinen Orman, kongre gününü şampiyon olduktan 1 hafta sonra yapmayı ümit eytiklerini açıkladı. "Arkadaşlarla ne zaman yapalım kongreyi dedik. Allah biliyor şampiyon olacağız dedim. Şampiyonluk günü kongre olur mu? bir hafta öncesine koyalım dedik arkadaşlara"

Fikret Orman Dany transferi için genel kuruldan özür diledi.

"SİZ SEÇİM İSTİYORSUNUZ"

"Anladım ki siz seçim istiyorunuz. En kısa zamanda yönetim kurulu ile konuşacağım. Sandığı ne zaman koyacağımızı söylşeriz toplantıdan sonra. El mi yaman bey mi yaman görürüz ondan sonra."

"Burdan en başata yönetim kurulu arkdaşarıma teşekkür ediyorum. Bu süreci hep berarber yaşıyoruz. hatamız oluryordur. Bizim bir yoğurt yiyişimiz var. biz bu üslübu, internet üzerinden yapılanları hak etmediğimizi düşünüyorum"

Karakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin
Karakartal google+ Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal �phone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler

TÜMÜ