Bu haberi yazdır
Beşiktaş, Banvit ve P.Karşıyaka garantiledi
Ligde 12. hafta maçlarında aldıkları sonuçlarla Banvit, Beşiktaş Sompo Japan ve Pınar Karşıyaka son 16 turunda mücadele etmeyi garantiledi.  
Beşiktaş, Banvit ve P.Karşıyaka garantiledi

Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi'nde yer alan 4 Türk ekibi de 12. hafta maçlarını kazanırken Banvit, Beşiktaş Sompo Japan ve Pınar Karşıyaka son 16 turunda mücadele etmeyi garantiledi.

Pınar Karşıyaka'nın iç sahada UCAM Murcia'yı 79-72 mağlup ettiği 12. haftada Banvit, konuğu Rosa Radom'u 74-64, Gaziantep Basketbol deplasmanda Ventspils'i 103-91 ve Beşiktaş Sompo Japan da Yunanistan'da Aris'i 72-65 yendi.

Ligin 13. haftasında Beşiktaş Sompo Japan 30 Ocak Salı günü Telekom Baskets'i konuk edecek. Aynı gün Movistar Estudiantes-Banvit, 31 Ocak Çarşamba günü ise Enisey-Pınar Karşıyaka ve Gaziantep Basketbol-MHP Riesen karşılaşmaları oynanacak. 

- Son 16 turu 

Gruplarında ilk 4 sırada yer alacak ekiplerin son 16 turuna yükseleceği, 5. ve 6.'ların ise FIBA Avrupa Kupası'nda yoluna devam edeceği organizasyonda; Banvit, Beşiktaş Sompo Japan ve Pınar Karşıyaka bitime 2 hafta kala son 16 turuna kalmayı garantiledi.

Gaziantep Basketbol ise son 2 haftada son 16 vizesi almak için mücadele edecek.  

- Puan durumları 

Organizasyonda 12. hafta maçları sonunda A Grubu'nda Monaco, B Grubu'nda Iberostar Tenerife, C Grubu'nda Banvit ve D Grubu'nda Beşiktaş Sompo Japan lider durumda bulunuyor.

Gruplarda 12. haftanın sonuçları, puan durumları ve 13. haftanın programı şöyle: 

- A Grubu 

Pınar Karşıyaka-UCAM Murcia: 79-72

Dinamo Sassari-Juventus Utena: 93-78 

Enisey-UNET Holon: 98-93

EWE Baskets-Monaco: 78-84

30 Ocak Salı:

Juventus Utena-EWE Baskets

UNET Holon-Dinamo Sassari

31 Ocak Çarşamba:

Monaco-UCAM Murcia

Enisey-Pınar Karşıyaka 

- B Grubu 

Neptunas-Capo d'Orlando: 99-62

Elan Chalon-MHP Riesen: 56-70 

Ventspils-Gaziantep Basketbol: 91-103 

Iberostar Tenerife-PAOK: 93-79

30 Ocak Salı:

Capo d'Orlando-Ventspils

31 Ocak Çarşamba

PAOK-Neptunas

Iberostar Tenerife-Elan Chalon

Gaziantep Basketbol-MHP Riesen 

- C Grubu

AEK-Strasbourg: 87-88 

Movistar Estudiantes-Medi Bayreuth: 68-76 

Banvit-Rosa Radom: 74-64 

Umana Reyer-Petrol Olimpija: 84-67

30 Ocak Salı:

Petrol Olimpija-AEK

Movistar Estudiantes-Banvit

Strasbourg-Rosa Radom

31 Ocak Çarşamba:

Medi Bayreuth-Umana Reyer 

- D Grubu 

Stelmet Enea Zielona-Oostende: 98-68

CEZ Nymburk-Sidigas Avellino: 81-77 

Aris-Beşiktaş Sompo Japan: 65-72

Nanterre-Telekom Baskets: 93-90 

Beşiktaş Sompo Japan-Telekom Baskets

30 Ocak Salı:

Beşiktaş Sompo Japan-Telekom Baskets

Stelmet Enea Zielona-Nanterre

31 Ocak Çarşamba:

Oostende-CEZ Nymburk

Sidigas Avellino-Aris

Karakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin
Karakartal google+ Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal �phone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler

TÜMÜ