Bu haberi yazdır
Usta açıkladı: "Beşiktaş ile anlaştık"
Başkanımız Muharrem Usta, Mehmet Ekici konusunda yaşananları tek tek anlattı.  
Usta açıkladı: Beşiktaş ile anlaştık
Başkanı Muharrem UstaMehmet Ekici konusunda yaşananları TRT Spor'da yayınlanan Stadyum programında anlattı ve Mehmet Ekici için Beşiktaş'ımız ile anlaştığını söyledi. 
 
İşte Muharrem Usta'nın flaş açıklamaları:
 
"Trabzonspor'a geldiğimde Ekici'nin çok sorunları vardı. Erkan Zengin ile tartışması vardı. Baba gibi davrandım ona, çok duygusal bir çocuktur. Kendisine dedim ki, "Mehmet ne istiyorsun". "Ayrılmak istiyorum" dedi. Yeni stad açılıyor, sembol olursun, çok iddialı olacağız dedim, ona ne kadar inandığımı görsün istedim. İstanbul ya da Avrupa'ya gideceğini söyledi. Babasını ve menajerini çağırdım, oturduk konuştuk. Bana gideceğin yeri söyle dedim. Gerisini bana bırak dedim. Trabzonspor'un 6 aylık oyuncu üstünden yıpratılmasına izin vermem. Mas'da da aynı durum vardı. Mehmet'e anlattım durumu. Bayern Münih'in altyapısından geldin, en affedilmeyecek şey ne dedim. Yalanı affetmezler dedi. Senle bir gün programa çıkalım anlat bunu dedim. Menajeri ve babası bana bırakacaklar işi. İstanbul işini bana bırakacaklardı. Avrupa için gidin ne yapıyorsanız yapın dedi. Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı istediğini söyledi. Gönlü Fenerbahçe'de daha fazladaydı. Orada alternatif daha azdı. Beşiktaş'ı da mutlaka istedi. Tamam, Fenerbahçe ile 2011'den bu yana sorunumuz vardı ama düşman değiliz ki. Görüşmeler yaptık. Mehmet konusu olmadan önce Fenerbahçe'den Aatif ve Fernandao'yu istemiştik. Emenike sakat, Fernandao oynamaya başlayınca o konu kapattı. O zaman Aatif olsun istedik. Aatif da olmadı. Bu konuya girmek istemem. Biz Fenerbahçe tarafına dedik ki, Mehmet'in iki tercihi var. Biz çıkarlarımız gereği Beşiktaş ile de görüşüyoruz dedik. Aatif'in menajeriyle konuştum, Fenerbahçe'den ayrılmak istemediğini iletti"

"FENERBAHÇE'NİN TEKNİK DİREKTÖRÜ ARIYOR"

O arada Ekici'yi Fenerbahçe'nin teknik direktörü arıyor. Advocaat aradı, hgörüşebilir miyim diye izin istedi Mehmet Ekici. Bari bir izin alın. Bunu hiç sevmedim. Görüşebilirsin dedim. Akşam saatlerinde beni aradı, hocayla görüştük, Fenerbahçe'yle anlaştık, Almanya'ya gidiyorum dedim. Hani ben yönetecektim dedim. Ben sana teknik direktörle konuşmana izin verdim. İzin verdiniz ya dedik. Advocaat ile görüşme bahanesiyle, biz Fenerbahçe ile anlaştık, siz de anlaşın diyemez. Hadi onu da geçtim. Ben Beşiktaş ile görüşmeye başladım. Beşiktaş ile görüşürken, kamuoyunun sanılanın aksine Trabzonspor'un menfaati için daha fazla çıkar elde edeceğim için görüşmeye devam ettim. Beşiktaş oyuncuyla görüşmedi. Mehmet Ekici'nin, babası ve kendisi Beşiktaş ile Almanya'da görüşmüş. Ben de onlara "Siz ne yapıyorsunuz" dedim: Trabzonspor burada başkanıyla ahlaklı bir iş çıkarıyor. Beşiktaş tarafından bana "Mehmet ile görüşelim" teklifi çok geldi. Bekleyeceksiniz dedi. Ben Fenerbahçe'ye dedim ki, bu iş sizle olmayacak dedim. Çünkü, Beşiktaş ile daha iyi şartlar olacak dedim. Mehmet Ekici, bana sadece Fenerbahçe deseydi baştan, öyle giderdik. Bana "Anlaştım" diyemezsin. Beni reddedersen bunu yaparsın. Beni reddedeni ben tanımam. Trabzonspor'a bunu yaptırmam. Niçin bunu yaptınız dedi. Menajeri, yanlış anlaşlma dedi. Ben de siz yanlış yaptınız, bilerek bunu yaptınız dedim. Annesi de geldi. Annesi dedi ki, "Ne olur Mehmedimi üzme" dedi. Anlattım her şeyi. Orada şunu gördüm. Hiç üzülmek istemeyen ailesi, "Çocuğumuz ne istiyorsa o olsun, aslanlar gibi arkasındayız" dediler.

"BEN EKİCİ İÇİN BEŞİKTAŞ İLE ANLAŞTIM"

"Ben diyorum ki annesi dahil, bana verdiğiniz sözden döndünüz. Bu yanlışı yapamazsanız. Bu arada Mehmet basına demeç vermeye başladı. Mehmet, Bursa'da maça çıkmadan önce kanala çıkıyor. Ben de dedim ki, "Bunu takımdan ayır." Takıma o noktadan sonra ne katkısı olacak. Ben orada şunu gördüm, bana verdikleri sözün tutulmadığını gördüm. Canımı sıktı, hoşuma gitmedi bu tavırlar. Benim yüzüme hiçbir zaman Beşiktaş'a gitmeyeceğim demedim. Ben ona dedim ki, Beşiktaş ile benim menfaatim daha fazla, git görüş dedim. Zaman zaman görüştü. Trabzonspor başkanı olarak, bu süreçte zerre kadar hatamız yok. Ben Mehmet Ekici konusunda Beşiktaş ile anlaştım. Ailesine söylüyorum, Mehmet, Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında yeni bir polemik olmasın. Zaten aramızdaki polemik yeter. Fenerbahçe'nin de alemde bir Mehmet'e ihtiyaç kalmadı. Mehmet sezon sonuna kadar bana lazım, Beşiktaş ile anlaşsaydı sezon sonuna kadar bende oynayacaktı. Türkiye'nin de başka işi yok, Ekici Ekici Ekici. Ben işi bitirmiş durumdayım Beşiktaş'la. Mehmet oraya gidebilir, gitmeyebilir. Ben Avrupa'dan 10 numara bakıyorum. Oyuncu deklarasyon yapıyor, üzülüyorum. Sen Trabzonspor'un oyuncusun. "

DICK ADVOCAAT'A TELEFON TEPKİSİ
 
"Daha acı bir şey söyleyeyim, Şenol Güneş, Eren Derdiyok için her maç sonu istiyoruz diye açıklanma yapsa hoş bulur muyuz? Ersun Yanal, Beşiktaş'tan bir oyuncu için verse de etse de söylese hoş olur mu, olmaz. X teknik direktörün hiç işi yok mu, Mehmet Ekici bana lazım, bana versinler diyor. Trabzonspor itibarlı bi,r kulüptür. Benim oyuncumla artık X teknik direktör uğraşmasın, işine baksın. "

"BEŞİKTAŞ İLE ANLAŞIRSA, GİDER"
 
"Benim Beşiktaş ile yaptığım anlaşma, Fenerbahçe'den daha iyidir. Günler öncesinden noktalamınmıştır. Bu iş bitmiştir. Ben bunu Fenerbahçe'ye ilettirdim. Satmıyoruz, vermiyoruz, kadro dışı bırakrız, veririz, vermeyi ama bu yorumlar olmaz. Ben bunu eleştiriyorum. Olmaz ki böyle bir şey. Ben artık bu konunun kapanmasını istiyorum. Artık şu Mehmet konusunda işin kapanmasını istiyorum. Mehmet bu psikolojiyle Fenrebahçe'ye gitse de başarılı olamaz. Mehmet kendi kararını verir, sezon sonu mu gider. Eğer Beşiktaş ile anlaşırsa, bu şartlarda ikinci devre gider, hemen takımıyla sahaya çıkabilir. Mehmet Ekici'nin içine girdiği bu anlamız durumla bize yararlı olma şansı yok. Yerine oyuncu da alıyorum zaten. Ben ticareti üst düzeyde yapan birisiyim. Mehmet Ekici gitse de gitmese de, 2 milyon euro kaybetmeyiz. Ben onlara anlattığım bu durumu, "Sezon sonuna kadar kadro dışı kalmaya razıyız." dedi ailesi. Akılla izah edemediğimi bir durum var dedim onlara ama söyleyemiyorum onlara. Aklımda var birşeyler ama bu durumda bunu söyleyemiyorum. Zaman geçtikçe göreceğiz ne olabiliri"

"GALATASARAY'A TEŞEKKÜR EDİYORUM"
 
"Galatasaray'dan Dursun Bey'e şunu söyledim, "Sayın Başkan, Mehmet konusu kulüplerin arasını baçacak bir konu. Bari Galatasaray girmesin bu işe" dedim. "Başkan" dedi, "Bize gelse bile senden izinsiz bir şey yapmayacağız." dediler. Sağolsun yapmadılar"
 
Fenerbahçe ile Aatif takasına birebir razıydık. Biz Beşiktaş'tan daha fazlasını alacaktık. 2 milyon eurodan da daha fazlaydı. İleriki günlerde bu da ortaya çıkar. 
Karakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin
Karakartal google+ Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal �phone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler

TÜMÜ
?