Bu haberi yazdır
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: "Hakem konuşana para cezası"
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, yeni talimatın yürürlüğe girdiğini ve artık hakem konuşana ceza vereceklerini açıkladı. Detaylar...  
Kaynak : Karakartal.com
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: Hakem konuşana para cezası
Fotoğraf : AA

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, son dönemde artan hakem tartışmaları üzerine hayata geçen yeni talimatı hatırlattı ve artık bu tip konuşmalara para cezası geleceğini duyurdu.

Türkiye Kupası kura çekimin ardından konuşan Mehmet Büyükekşi, "Hakem kararlarını birçok kez gündeme getirdi. Hakemlerimiz yıllardan beri devam ediyor. VAR ile ilgili bir tespit yapmak gerekirse, geçtiğimiz sezon 4 ayda sadece 2 saat eğitim veriliyordu. Önümüzdeki 4 ayda 200 saat VAR eğitimi vereceğiz. 100 kat artırıyoruz. Hakem eğitimi için üniversitelerle görüşüyoruz. Hakemler de bir insan." dedi.

"BUNDAN SONRA CEZA VERECEĞİZ"

Bundan sonra hakem konuşanlara ceza geleceğini resmen duyuran Mehmet Büyükekşi, "Kamuoyundan ve yöneticilerden şunu istirham ediyorum; 20 Ocak'ta yeni bir talimat devreye girdi. Hakemlerle ilgili konuşan yöneticiler, teknik direktörler ve futbolculara para cezası geldi. Hakemleri olumsuz etkileyecek konuşmalardan kaçınalım. Futbol seyircisi bu konuşmalardan etkileniyor. Hakemleri yargılamayalım. maçta teknik direktörün, futbolcunun ve yöneticinin etkisi varsa, hakemin de etkisi var. Golcü kaçırıyor, kaleci hata yapıyor. Hakem de hata yapıyor. Hakem kararıyla futbolu okumak yanlış ve bu hiçbir ülkede yok. Bu kültürü değiştirmemiz lazım. MHK ve bizler, üzerimize düşeni yapmak için çalışıyoruz. Futbolcular, yöneticiler, başkanlar üzerine düşeni yaparsa, daha güzel olur. Maç sonu sıcağı sıcağına açıklama yapıyorlar ama sonra pişman olduklarını düşünüyorum. Birçok itiraz ettikleri pozisyon yanlış, bunu kendileri de görüyor. Bu alışkanlıkları değiştirelim. Para cezası gündeme giriyor, uygulama başlayacak. Başkan, yöneticiler, teknik direktörler, başkanlar ve futbolcular... Kesinlikle hakemle ilgili açıklama yapmasın, bu konuşmalar yarın onlara para cezası olacak geri dönecek." diye konuştu.

Karakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Bizi Takip Edin
Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal İphone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler
AVRUPA'DAN FUTBOL

TÜMÜ