Bu haberi yazdır
"SUÇUMUZ YOK Kİ AVRUPA'DAYIZ"
İkinci Başkanımız Metin Keçeli, katıldığı televizyon programında tutuklu durumda bulunan Beşiktaşlı'larla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.  
SUÇUMUZ YOK Kİ AVRUPA'DAYIZ
Fotoğraf : AA
TRT Spor’da yayınlanan Basın Tribünü programına katılan Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Metin Keçeli önemli açıklamalar yaptı.

İşte Metin Keçeli’nin açıklamaları…

“Gerçek bir transfer teklifi yaptığımızı inandıramadık”

“UEFA, Beşiktaş Kulübünün duruşunu ve Türkiye Kupası’nı iade etmesini çok olumlu bulduklarını Türkiye Futbol Federasyonuna gönderdikleri yazıda belirtmiş. Tutuklu olan arkadaşlarımız sadece kanaate bağlı olarak tutuluyorlar. Haklarında herhangi bir delil, belge ve telefon konuşması yok. Biz arkadaşlarımızın yaptıkları transfer teklifinin gerçek olduğunu inandırmakta zorlandık onun için tutuklular. Biz ilk gün içeri alındıklarında ertesi gün çıkacaklar ümidiyle bekledik. UEFA’nın bizi övmesi de bu yönden. Hakkımızda bir delil ya da suçlama göremediler ki Avrupa Kupalarında yolumuza devam ediyoruz ve haklı bir övgü alıyoruz. Beşiktaş’ın haklarını öncelikle savunmak zorundayım, ama Türk futbolunun geldiği bu ortamda çok üzücü şeyler yaşanıyor. İnşallah futbolumuz bu durumlardan çok fazla yara almadan toparlanabilir. Tutuklu olan Serdal Adalı, Tayfur Havutçu ve Ahmet Ateş diğer kulüplere mensup arkadaşlar da bir an evvel aklanıp çıkarlar ve futbol istenildiği gibi sportmence daha temiz ve sporun gerektirdiği gibi mücadele devam eder. Fikstür çekildi ve bu temiz isteklerimizin başlangıcıdır.

“Arkadaşlarımız tahliye olursa şerefle kazandığımız kupamızı geri alırız”

Kupayı iade ederken kendimize o kadar güvendik ki yaptığımız açıklamada ‘geri almak kaydıyla iade ediyoruz’ dedik. Yaptığımız transfer teklifinin gerçeğe aykırı olabileceği kanaatine dayanarak bizim arkadaşlarımız orada tutuluyor. Bu kupayı nasılsa bize geri geleceğini bildiğimiz için iade ettik. Bu kupayı şerefle kazandık. Çok zorlu geçen bir maç sonrası kazanıldı bu kupa. Arkadaşlarımızın tahliye olması sonucunda bu kupa bize iade edilecektir. Tutuklu olarak yüz küsur yıllık dostumuz, rakibimiz ve arkadaşlarımız zor günler geçiriyorlar.

 “3. hafta Bursa’ya gider sportmence maçımızı oynarız”

Beşiktaş ile Bursaspor arasında bazı kişiler suni şekilde olaylar tırmandırılıyorlar. İki güzide kulübün kan düşmanı gibi olması mümkün değildir. Biz de Bursaspor’da spor çerçevesinde defalarca yenmiş ve berabere kalmışızdır. O gün yaşananlarda bende oradaydım. Çıkan olaylarda ne Bursaspor ne de Bursa halkı olayların içinde yoktu. Sadece bir avuç kışkırtıcı özelliğe sahip insanlar bir takım olaylar yapmaya kalktılar, bunun futbolla alakası yok. Bu sezonun üçüncü haftası huzur içinde yine gideceğiz Bursa’ya. Oradaki yöneticiler, sporcular, teknik adamlar  hepsi bizim arkadaşlarımız dostlarımız. Çıkan olaylar emniyet güçlerini ilgilendirir çünkü ne Bursaspor Kulübünün ne de Bursa halkının bize karşı yaptığı en ufak bir taşkınlık yoktu. Federasyonun aldığı karar bizim dışımızda Bursaspor ceza aldı veya almadı biz üçüncü hafta gider Bursa’da maçımızı oynarız.”Karakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin
Karakartal google+ Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal �phone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler

TÜMÜ