Bu haberi yazdır
Şampiyonluk maçı Arena'da olacak!
Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, önemli açıklamalarda bulundu.  
Kaynak : Karakartal.com
Şampiyonluk maçı Arena'da olacak!
Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, inşaatı devam eden Vodafone Arena ve siyah beyazlı taraftarların heyecanla beklediği transfer gelişmeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Vodafone Arena'nın yeni sezonda açılmasını planladıklarını ve ellerinden geleni yaptıklarını belirten Ahmet Nur Çebi, bunun yanısıra yeni statta Mayıs ayında şampiyonluk maçına çıkmayı düşündüklerini ve bu bağlamda çalışmalarına gerekli ivmeyi kazandıracaklarını ifade etti.

Siyah beyazlı ekibin transfer çalışmalarına da ilişkin oldukça samimi konuşan Ahmet Nur Çebi, "Younes Kabaul transfer listemizde ancak maddi şartlar düşünüldüğü taktirde bu transferin gerçekleşmesi mümkün gözükmüyor" dedi.

Transfer önceliklerin orta saha olmadığını ve ilk olarak sağ bek mevkiine Serdar Kurtuluş'a alternatif düşündüklerini belirten Ahmet Nur Çebi, bir isim ile yakından ilgilendiklerini ve Slaven Bilic ile ilgili toplantıyı yapacaklarını söyledi.

Ahmet Nur Çebi'nin açıklamaları şu şekilde;

"Bizim için bu stadın önemi çok büyük. Bütün kamuoyu merak içerisinde. Planlamamız önümüzdeki sezona burada başlamak ama olağanüstü bir çaba içerisindeyiz ve bu sezonun sonunda da burada oynamayı hedefliyoruz. Mümkün olursa Mayıs sonu Vodafone Arena'da şampiyonluk maçı oynamak istiyoruz. Çatı montajının sona ermesinin ardından zemine geçeceğiz. Yeşil zemini gördükten sonra burası bir hafta içerisinde futbol oynanacak konuma gelecektir"

"Harcamalarımız çatı hariç henüz 100 milyonu geçmedi ancak çatıyı da dahil ederseniz buraya 150 milyon bağlanmış durumda. 200-250 milyona da mal olabilir stat. Rakamları bitince konuşuruz. 12-12 bin civarı kombine satıldı ve yalnızca 6 locamız kaldı. Keşke 30 bin civarında kombine satışı gerçekleşseydi. İnşallah taraftarlarımız alır ve destek verirler. Türkiye'nin en güzel, dünyanın ise en güzel statlarından birisi olarak burası"

"Planlamamızdan birkaç ay gerideyiz. Zaman zaman maddiyat, zaman zaman hafriyat ve zaman zamansa hava yağışları sebebiyle iki üç ay geride kaldık. Negatif gelişmeler oluyor ama yönetici olarak bunları aşmak bizim görevimiz"

LIVERPOOL MAÇI NEREDE?

"Konya'daki stad gündemimizde. Konya'nın da kendine göre çakışan maçları var. Orayı nasıl aşacağız bilmiyorum. Belirli maçları orada oynayacağız ancak bütün maçlarda bizi misafir edemeyeceklerini söylediler. Başakşehir, Buca ve 19 Mayıs statları da gündemimizde. Ama ilk tercihimiz Başakşehir Stadı, ikinci olarak ise Konya'yı düşünüyoruz. Liverpool maçını Olimpiyat Stadı'nda oynayacağız. Taraftar olmadan başarı olmuyor, buradan bir kez daha sesleniyorum bizi yalnız bırakmasınlar"

TRANSFER SÖZLERİ!

"Biz eskisi gibi transfer yapmıyoruz. Benim geldiğim tarihten itibaren bütün ipler tek bir kişinin elinde değil. Tamamen 5-6 kişinin ortaklaşa çalıştığı bir transfer politikamız var. Slaven Bilic, isimleri Mete Vardar'a getiriyor. Daha sonra ben de scout ekibine yani Erdal Torunoğuları'na iletiyorum. Daha sonra biz de yönetim olarak bu isimlerin maddi şartlarını değerlendiriyoruz. Uygun olan isimleri bulduğumuz zaman birkaç gün içerisinde Slaven Bilic'in önüne koyacağız. Eğer ekonomik olarak uymuyorsa transfer yapmıyoruz. Transfer yapmış olmak için transfer yapmayacağız"

"AKLIMIZDA BİR İSİM VAR"

"Aklımızda bir oyuncu daha var. Slaven Bilic ile bir toplantı yapacağız ve uygun olursa başkanımızı ileteceğiz. Ayrıca, Mustafa Pektemek ve Atiba ile anlaşma konusunda aramızda mesafe var gibi ancak Veli Kavlak, Cenk Gönen, Ersan Gülüm ve Atınç ile bir yere kadar geldik. Ancak Mustafa ve Atiba konusunda hala beklenti içerisindeyiz hala yol alamadık. Ben hiçbir futbolcuyu Beşiktaş'ın ekonomik şartlarına uygun olmadığı sürece transfer etmem"

"ÖNCELİK SAĞ BEK"

"Henüz orta saha ile ilgili olarak hareketimiz yok. Scout ekibimiz tabii ki bu mevkii üzerine çalışıyor ancak devre arasında bizi böyle bir transfere zorlayacak herhangi bir durum söz konusu değil. Önceliğimiz sağ bek. Serdar Kurtuluş o bölgede iyi bir performans sergiliyor ancak kendisinin yokluğuna alternatife ihtiyacımız var. Onun yokluğunu doldurabilecek ve Beşiktaş'ı kaldırabilecek bir isim lazım.

"KABOUL MÜMKÜN DURMUYOR"

"Younes Kaboul listemizde olan isimler arasında ancak aramızda fiyat olarak baya bir mesafe var. Ekonomıik olarak bu transferin gerçekleşeceğini düşünmüyorum. Maxi Pereira'ya gelince ise oyuncunun kulübü sözleşme uzatmak istiyor. Oyuncuyu göndermek istemiyor"

Karakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin
Karakartal google+ Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal �phone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler

TÜMÜ