Bu haberi yazdır
Orman'dan icraat vurgusu!
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, başarının altında ''Biz'' olgusu yaratmanın önemine değindi...  
Kaynak : Karakartal.com
Orman'dan icraat vurgusu!
Türkiye'nin önemli holdinglerinin başkanları, yönetim kurulu üyeleri, CEO'ları, diğer üst düzey yönetici ve otoritelerinin katıldığı Liderlik Zirvesi'nin 12.'si Sheraton İstanbul Maslak Hotel'de gerçekleştirildi.

Başkanımız Fikret Orman'ın yanı sıra Genel Sekreterimiz Ahmet Ürkmezgil, İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kulüp Basın Sözcümüz Metin Albayrak ile Basketbol Şubesi, Dernekler ve Taraftarlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Özköse de katılımcılar arasında yer aldı.

Başkanımız Fikret Orman, 'Sporun Liderleri/ İş Dünyasının Spordan Öğrenecekleri' konulu başlıkla ilgili konuşma yaptı. Orman, spor camiasının içinde geçirdiği yıllar ve Beşiktaş JK Başkanlığı döneminde edindiği tecrübeleri katılımcılarla paylaştı.

Başkanımız Fikret Orman, konuşmasında şunları söyledi:

"İş dünyasına yeni liderlerin yetişmesinde önemli bir misyon edinmiş olan liderlik zirvesine beni de dahil ettikleri için, Beşiktaş Camiası adına teşekkür ediyorum.

Geçmişten güç alarak ve geleneklerimize sahip çıkarak, bunların yanı sıra yenilikçi hareketlerde bulunarak icraatlar yapmaya çalışıyoruz.

Yeni dünyada bence en önemli konulardan bir tanesi icraat. Çok konuşmak, çok ifadelerde bulunmak, yorumlarda bulunmaktansa hayat bence icraat işidir, hayat eylem işidir. Bir iş yapacağınız zaman en önemli şey icraat yapmaktır.

Biz yapmış olduğumuz bütün icraatlarımızda özellikle insanlara hizmet sunmaya ve bu hizmetleri geçmişten gelen geleneklerimize sahip çıkarak yapmaya çalıştık.

Beşiktaş JK, bir futbol kulübü değildir. 18 tane branşı olan, 5 binin üzerinde sporcusu bulunan, dünyanın her yerinde spor okulları bulunan, bütün kıtalarda faaliyet gösteren, 20 milyonun üzerinde taraftarı olan büyük bir camiadır.

Büyük kurumlarda "biz" olgusunu yaratmadığınız sürece başarıya ulaşmak pek mümkün gözükmüyor. Biz de bir takımız; tüm personel ve yönetim kurulu aradaşlarımızla beraber, vizyonumuzla beraber hep birlikte çalışıyoruz.

Çağımızda 3 farklı kavram öne çıkıyor. Bunlardan ilki farkındalık yaratmak.
Biz kurum itibariyle buna çok dikkat ediyoruz. Her işte bir farklılık yaratmaya ve insanları mutlu edecek farkındalığa doğru gitmeye çalışıyoruz. Özellikle sporda şiddetin ağır olarak yaşandığı bu dönemde, kulüp olarak yapmış olduğumuz farklılıklarla önemli sponsorluk anlaşmalarına imza attık. Türkiye'deki en önemli sponsorluk anlaşmalarına imza atmış kurumuz.

İçinde olduğumuz rekabet ortamında kazan-kazan yaratmak önemlidir. Biz arkadaşlarımızla beraber yaptığımız tüm sponsorluk anlaşmalarımızda; karşılıklı menfaat, hakka sahip çıkmak, hak yememek, hakkını yedirmemek ve karşılıklı kazanmak ilkeleriyle hareket ettik.

Çağımızda ikinci önemli konu güvenilirlilik. Bizler kurum olarak buna çok önem veriyoruz. Güvenilir olmayan hiçbir kurumun yaşayabilir olmadığını düşünüyoruz. Dürüst, sözlerine sahip çıkan bir kurum olarak Beşiktaş'ı yönetmeye çalışıyoruz.

Üçüncü olarak da maliyet önemli... Uygun maliyetler oluşturma, en az kadrolarla en yüksek verimliliği elde etmeye çalışıyoruz. Günümüzde kurumlar çok yüksek insan sayısıyla çalışıyor. Maliyeti oluştururken de aynı hedefe kitlenmiş insanlar yaratıyoruz. Mazeret üretme ve şikayet etmeyi çağımızın en büyük hastalığı olarak görmekteyiz. Diğer rakiplerimize göre, diğer kurumlara göre daha az insanla, daha verimli çalışma prensibi ile devam ediyoruz.

Beşiktaş, aynı zamanda Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütüdür. İnsana, spora ve ahlaka hizmet edecek projeler yapıyoruz. Soma'da bir çok madencimiz vefat etti; İzmir derneğimiz ile beraber okul, spor salonu ve lojman yaptırdık. Iğdır'da okullar yaptırdık... 2023 derneğimiz ile beraber Bakırköy Devlet Hastanesi Çocuk Bakım Ünitesi'ni yaptırdık. İnşallah önümüzdeki 3 sene içerisinde camiamız ile birlikte 50'nin üzerinde okul yapma planımız var. Beşiktaş - Kabataş Üniversitesi'ni kurduk. Amacımız; Atatürk'ün söylediği gibi 'ahlaklı, zeki ve çalışkan sporcular ve insanlar' yetiştirmektir.

Yapımı devam eden stadımız ile beraber Beşiktaş'ın önümüzdeki yıllarda çok önemli başarılara imza atacağını düşünüyoruz."

Konuşmaların ardından Başkanımız Fikret Orman ve diğer konuşmacılara Liderlik Zirvesi ödülü takdim edildi.Karakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin
Karakartal google+ Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal �phone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler

TÜMÜ