Bu haberi yazdır
Katarlı genç La'eeb'e benzetildiği için mutlu
Dünya Kupası'nın açılış maçında bir pozisyonun ardından eliyle burkasını (erkek başlığı) düzelttiği görüntüsüyle turnuvanın maskotu "La'eeb"e benzetilen Abdurrahman bin Fahd Al Thani, ülkesinin adının duyulmasına katkı sağladığı için mutlu  
Kaynak : Anadolu Ajansı
Katarlı genç La'eeb'e benzetildiği için mutlu
Fotoğraf : AA

2022 FIFA Dünya Kupası'nın açılış maçında, tribünde eliyle burkasını (erkek başlığı) düzelttiği görüntüsüyle turnuvanın maskotu "La'eeb"e benzetilen Katarlı genç Abdurrahman bin Fahd Al Thani, ülkesinin tanıtımına katkıda bulunduğu için mutlu olduğunu söyledi.

Maç sırasında yaptığı hareketle "La'eeb"e benzetilen ve videosu milyonlarca izlenen Al Thani, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Özellikle Asya ve Afrika ülkelerinde videosu hızla yayılan Al Thani, dünyanın çok farkı yerlerinden gelen destek mesajlarının kendisini mutlu ettiğini belirtti.

"Kızgın Prens" ve "Üzgün Prens" başlıklarıyla videosu paylaşılan Al Thani, bu şekilde ünlü olmayı beklemediğini ifade etti.

Özellikle Çinli, Japon ve Arap futbolseverlerden destek mesajları aldığını aktaran genç Katarlı, Çinli sosyal medya uygulaması Tik Tok'tan hesap açması yönünde bir mail aldığını da dile getirdi.

- "Hayal kırıklığı yaşıyordum"

Katar'ın beklentilerin altında kalan performansından dolayı verdiği tepki sırasındaki, yüz ifadesi ve kıyafetinin "La'eeb"e benzetildiğini söyleyen Abdurrahman, şöyle konuştu:

"Katar'ın performansından dolayı üzüntü, öfke ve hayal kırıklığı yaşıyordum. Milli takımımızdan tabii ki çok daha iyi bir oyun bekliyordum. Onlardan hep beklentimiz yüksek. Bu hareket de kendiliğinden bir anda oldu ve kameralara yansıdı. Özellikle Çin'de bu kadar ilgi görmem beni şaşırttı. Gelen istekler üzerine Tik Tok hesabı açtım ve videonun görüntülenme sayısı çok kısa sürede 15 milyonu geçti. Bundan dolayı çok mutluyum. Bu görüntü ilk olarak Çin medyası tarafından dağıtıldı ve büyük ilgi gördü. Ardından Japon medyası görüntümü kullandı."

Videonun sosyal medyada dolaşmasından akrabalarının telefonlarıyla haberdar olduğunu dile getiren Katarlı genç, "Başta bunun basit bir ilgi olduğunu, kısa sürede geçeceğini düşünüyordum ancak video hala en çok izlenenler listesinde yer almaya devam ediyor. Tabii ki bundan Çin'in nüfusunun büyüklüğünün de katkısı olduğunu düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

- "Katar'ın kültürünü ve medeniyetini tanıtacağım"

"Süper yetenekli futbolcu" anlamına gelen ve geleneksel Arap kıyafetlerinden esinlenilerek ortaya çıkarılan La'eeb'e benzetilmenin gururunu yaşadığının altını çizen Abdurrahman, "La'eeb, Arap kültür mirasını ve geleneklerini temsil ediyor. Bu şöhretten yararlanarak ülkem Katar'ın kültürünü ve medeniyetini tanıtacağım. Bana verdikleri destek için herkese teşekkür ederim." şeklide konuştu.

Abdurrahman, son olarak Orta Doğu'da düzenlenen ilk Dünya Kupası'nın heyecanını yaşamak için herkesi ülkesi Katar'a davet etti.

Dünya Kupası'nda A Grubu'nda yer alan Katar; Ekvador, Senegal ve Hollanda'ya mağlup olarak turnuvaya veda etti. Grup maçlarının tamamlandığı Dünya Kupası'nda son 16 turu karşılaşmaları bugün başlayacak.

 

Karakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Bizi Takip Edin
Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal İphone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler
AVRUPA'DAN FUTBOL