Bu haberi yazdır
Çarpıcı sözler: "Futbolcular satmadı"
Eski kalecimiz ve antrenörümüz Murat Şahin, Beşiktaş hakkında konuştu.  
Kaynak : Karakartal.com
Çarpıcı sözler: Futbolcular satmadı

Beşiktaşımızın eski yardımcı teknik direktörü Murat Şahin, siyah-beyazlı takımımızdaki günleriyle ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Şahin, 'Sergen Yalçın ve ekibini futbolcular gönderdi' şeklindeki yorumlara yanıt verdi.

Futbol Arena'ya konuşan Murat Şahin, Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra tatil yaptığını ifade ederken, "Biraz kafa dağıtalım diye tatil yapmaya geldim. Bu dönemde yaptığım ilk tatil. Çünkü normalde bu dönemde kamp bitiyor. Sezon başlıyor. 16-17 yaşından beri bu işin içindeyim. Çok uzak kalınca da insan özlüyor" diye konuştu.

"ÇİFTE KUPA SONRASI 5-6 AY DAYANABİLDİK"

Sergen Yalçın ile aralarındaki iyi iletişimin devam ettiğini belirten eski yardımcı antrenörümüz, "İnşallah Sergen Hoca ile birlikte daha uzun yıllar çalışırız. İyi işler yaptık. Futbolda hep bir üstünü hedeflemeniz gerekiyor. Umarım Avrupa'yı da görürüz. Çifte şampiyonluktan sonra 5-6 ay dayanabildik. Her yerden baskı geliyor ve buna dayanabilmek tabii ki önemli" dedi.

"ŞAMPİYONLUĞUN HABERCİSİYDİ"

Şampiyonlukların kolay olmadığını anlatan Murat Şahin, "Avcı'dan sonra ivmeyi iyi yakaladık. Aldığımız duruma göre gayet iyi yerde bitirdik. Oradaki özgüven ertesi sezonki şampiyonluğun habercisi gibiydi. Şampiyonluklar kolay değil. Pandemi sonrası dönem zorluydu, değişik bir dönemdi" ifadelerini kullandı.

AYRILIĞIN ETKENLERİ, SAÇLARININ BEYAZLAMASI...

Ayrılığın ardındaki etkenlerden bahseden Şahin, "Sezon aslında iyi başladı. Ayrılığın ardında bir sürü etken var. Görüyorsunuz, önünü alamıyorsunuz. Biz de bunu yaşadık. Şampiyonlar Ligi maçları da bizi yıprattı" derken, şampiyonluk stresi sebebiyle saçlarının beyazladığını şu sözlerle anlattı:

"Şampiyonluk maçına çıktığımızda saçlarım 3 günde beyazladı. İzmir'de yüzde 30'u beyazlaştı. İnanılmaz bir stres yaşadık. Çifte kupayla sezonu tamamladık. Bunu yaşamak inanılmaz duyguysu. Anlatılmaz, yaşanır bir olay."

"FUTBOLCULAR BİZİ SATMADI"

Hatırlanacağı üzere eski teknik direktörümüz Sergen Yalçın'ın ayrılış sürecinde futbolcuların dahlinin olduğu iddia edilmişti. Murat Şahin bu yorumlara ise "Ben asla futbolcular bizi sattı demem. Öyle bir şey hissetmedik. Bizim oyuncu grubunda şimdi görüştüklerim de var. Bizim zamanımızdan kalanlar iyi bir gruptu. Ama moral bozukluğu ve performans düşüklüğü onlarda da oldu, bizde de oldu" yanıtını verdi.

Karakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Bizi Takip Edin
Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal İphone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler
AVRUPA'DAN FUTBOL

TÜMÜ