Bu haberi yazdır
Aydoğan Cevahir: "Onlarda süslüler, bizde iş bitirenler!"
Beşiktaş'ta başkanlığa aday olmak için imza toplayan Aydoğan Cevahir, Sözcü'ye projelerini anlatarak rakiplerine çıkıştı.  
Aydoğan Cevahir: Onlarda süslüler, bizde iş bitirenler!
Fotoğraf : AA

Beşiktaş camiasının önemli isimlerinden Aydoğan Cevahir 3 Aralık'taki olağanüstü genel kurul öncesi Sözcü'ye açıklamalarda bulundu.

Adaylık için imza toplama çalışmalarına devam ettiğini aktaran Cevahir, demokratik bir seçim olması dileğinde bulunurken Hasan Arat ve Serdal Adalı'ya çıkıştı:

“Kimse sahte pehlivanlık yapmasın. Aday olacakların 10 milyon dolarlık teminat mektubunu masaya koyması lazım. Ben getiriyorum, ya onlar? Sayın Arat 21 yıldır neredeydi? Beşiktaş için ne yaptı? Onların listesinde süslüler var; bizimkinde iş bitirenler olacak.”

İŞTE CEVAHİR’İN PROJELERİ

Aydoğan Cevahir, projelerini de anlattı:

“Büyükçekmece'de 150 dönümlük hazine arazisi için söz aldım. Kulübe tahsis edilecek. Sosyal tesisten otele, restoranlardan havuzlara dev bir tesis olacak. Kongre üyeleri cüzi bir ücretle yararlanacak. Beşiktaş Üniversitesi'ni kurmalıyız. Barcelona modelini hayata geçirerek üye sayısını 100 binlere çıkarmalıyız. Özellikle Avrupa'daki iş insanları destek olmak istiyor ancak üye olamıyor ya da güvenli birini bulamıyor. ‘Kazanan Beşiktaş' projesiyle yurt dışındaki Türk iş insanlarını kulübe kazandıracağız.”

‘BABAM OLSA AFFETMEM’

“Son başkanlar birbirlerini denetler gibi yaptı ama dosyaları kasaya koydu. İnsanlar konuşuyor, ‘kendi aralarında anlaşma yaptılar' deniyor. Başkan seçilirsem Sayın Çebi dönemini de en detaylı şekilde inceleteceğim. Eğer bir usulsüzlük bulursam hemen savcılığa veririm! Ben anadan doğma Beşiktaşlıyım. Babamın zararı olsa affetmem.”

“KALACAKLARIN SAYISI 5’İ GEÇMEZ”

“Beşiktaş’ın mevcut kadrosunda kalite az. Biz seçilirsek kalacak oyuncu sayısı beşi geçmez. Başka biri başkan olsa bu çok yüksek bir maliyet olarak öne çıkar ancak biz çalışmalarımızı yaptık. İspanya, Portekiz ve İngiltere ile temaslarımız var. Düşük maliyetlerle yeni ve iyi bir kadro kuracağız. Önemli bir İspanyol hoca ile el sıkıştım.”

“KAYBEDEN DESTEK OLMALI”

“Bu bir seçim. Kazanan Beşiktaş olsun. Kaybeden de kazanan başkana destek olsun. Ben başkan olursam bunu beklerim herkesten. Başkası olursa da destek vereceğim. Tüm projelerimi kazanan başkana sunarım. Yeter ki Beşiktaş için bir taş koysunlar.”

 

Karakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Bizi Takip Edin
Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal İphone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler
AVRUPA'DAN FUTBOL