Bu haberi yazdır
"Aybaba zorlukları göğüsleyebilir"
Beşiktaş'ımızda gündem Samet Aybaba tercihi, mali kriz ve yönetimimizin yaptığı açıklamalar ekseninde şekillenirken spor yazarı Mehmet Demirkol'dan siyah beyazlı ekibimizin gündemini değerlendirmesini istedik.  
Kaynak : Karakartal.com
Aybaba zorlukları göğüsleyebilir
Spor yazarlarından Mehmet Demirkol, editörümüz Eray Emin Aydemir ile yaptığı görüşmede dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamalardan önemli detaylar;

E.E.A: Beşiktaş'ta göreve bildiğiniz gibi Samet Aybaba getirildi. Sizce Beşiktaş'ın içinden gelmiş kaptanlık yapmış bir isim olan Samet Aybaba başarılı olabilir mi? Ayrıca Samet Aybaba hamlesinin planlı bir hamle olduğunu düşünüyor musunuz?

Mehmet Demirkol: "Açıkçası bu hamlenin pek de planlı olduğunu düşünmüyorum. İbrahim Altınsay'a görev verip bu işi Samet Aybaba'yla sonlandırırsanız burada bir planlı hareket tarzından söz edilemez. Biraz mecburiyetten gelişmiş bir durum. Ancak şunu da söylemeliyim ki bence Samet Aybaba Beşiktaş'ta başarılı olabilir.  Zorlukları göğüsleyecek deneyimi tecrübesi var.

E.E.A: Son günlerde Beşiktaş'ta bazı yabancı oyuncularla yolların ayrılması ihtimali hem başkan hem de yöneticiler tarafından dile getiriliyor. Portekizliler başta olmak üzere bir çok isim ile yolların ayrılması gündemde bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Mehmet Demirkol: Yolları ayırmak istemek başka ayrılması bambaşka bir olay... Bu oyuncuların Beşiktaş ile çok ciddi sözleşmeleri var. Oyuncular gitmek istemez siz sözleşmelerini fesh ederseniz yine karşınıza çok ciddi bir maliyet çıkacaktır. Bence Beşiktaş yönetimi oyuncularıyla anlaşma tarzında ciddi bir üslup problemi yaşıyor. Kendilerine hak veriyorum, kesinlikle çok zor bir dönemde göreve geldiler ama Egemen ve Nihat ile medya önünde yaşanan olaylar hoş değil. Ayrıca bu oyunculara böyle konuşabilirsiniz ancak yabancılar bu tarzdan etkilenmezler. Ben onların yerinde olsam Nihat'ı küstürmek yerine Beşiktaş'a sportif direktör yaparım. 

E.E.A: Peki sizce çok sıkıntılı bir dönem geçiren Beşiktaş'ta siyah beyazlı taraftarlara düşen görev nedir?

Mehmet Demirkol: Gerçekten zor bir dönem. Özellikle Samet Aybaba'ya taraftarların büyük destek vermesi lazım. Mustafa Denizli göreve geldiğinde çok büyük bir destek olmadı ama alınan kötü sonuçların ardından çok büyük bir tepki de olmadı. Sonuçta Samet Aybaba'ya tepki verilmesi hiç kimsenin yararına olmaz.Karakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin
Karakartal google+ Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal �phone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler

TÜMÜ