Bu haberi yazdır
Ahmet Nur Çebi: "Süper Lig 12 Haziran'da başlayacak"
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Süper Lig'in 12 Haziran'da başlayacak olmasına karşın koronavirüs riskinin hala devam ettiğini açıkladı.  
Ahmet Nur Çebi: Süper Lig 12 Haziran'da başlayacak

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlı kulübün Haziran ayı dergisinde bir yazı kaleme aldı.

Süper Lig'in TFF'nin kararı doğrultusunda 12 Haziran'da başlayacağını ifade eden Çebi, "Türkiye Futbol Federasyonu'nun ilk açıklamasına göre liglerin oynanması konusunda verdiği karar ve belirttiği takvim neticesinde profesyonel futbol ligleri 12 Haziran'da başlıyor. Her beyanımızda belirttiğimiz gibi, bizim önceliğimiz insan sağlığıdır. Vakaların rakiplerimizde ve takımımızda baş göstermiş olması, riskin hâlâ devam ettiğinin nişanesidir. Bu şartlar altında; voleybol, basketbol ve hentbol ligleri bu sezon belli kararlar doğrultusunda nihayete erdirildi. Bizim kulüp olarak duruşumuz, ancak ve ancak Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulumuzun ortak onay kararının alınması gerektiğine yöneliktir. Sağlık, şampiyonluklardan ve başarılardan daha değerlidir" dedi.

Koronavirüsün futbol ekonomisini alt üst ettiğini vurgulayan Çebi, "Göreve geldiğimiz günden bu yana, muhtelif borç yükümlülükleriyle karşı karşıya olduğumuzu daha önce de belirtmiştim. Virüs salgınının futbol ekonomisine etkisi, şüphesiz kulübümüzü de olumsuz etkiledi. Lakin, bu krizden en az hasarla çıkmak için çalışmalarımız olağan gücüyle sürüyor" şeklinde konuştu.

TIKLA TRANSFERİNİ YAP, KADRONU KUR!

Karakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin
Karakartal google+ Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal �phone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler

TÜMÜ
?