Bu haberi yazdır
170 TL'lik bilet için "Feda" dedi
Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Levent Erdoğan bilet fiyatlarıyla ilgili "ilginç" açıklamalarda bulundu...  
Kaynak : Radyospor
170 TL'lik bilet için Feda dedi
Spor Toto Süper Lig'in 4. haftasında Beşiktaşımız evinde Sanica Boru Elazığspor'u konuk etmişti. Ekibimizin iyi oyunuyla göz doldurup 3-0 kazandığı karşılaşmada dikkatleri çeken konu ise Kapalı'nın bomboş olmasıydı.

Tüm dünyaca meşhur Çarşı grubumuzun, rakiplerine İnönü'yü cehennem ederken konumlandığı Kapalı tribünün bu hali herkes bir "garip" gelmişti. Olayın altında ise yönetimin kapalı tribün bilet fiyatlarını 170 liraya çıkarması, taraftarların ise bu fiyatları protesto etmesiydi.

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Levent Erdoğan, önceki dönemlerde ücretsiz bilet dağıtıldığı ve bunların kişisel kazanç amacıyla kullanıldığı yönünde dedikodular olduğunu belirterek, "Yönetimimiz bu yönde gelen her duyumu dikkatle inceliyor ve hararetle üstünde duruyor" dedi. Erdoğan ayrıca, uluslararası bağımsız denetim kurulunun 2004 ile 2012 yılları arasındaki dönemi incelediğini, bir sonuç usülsüzlüğün tespit edilmesi durumunda hesap sorulacağını, aksi taktirde yönetim olarak sorumlu durumda kalacaklarını söyledi.
 
Bilet fiyatları üyelerimizin talepleriyle de şekillendi
 
Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Erdoğan, son maç itibariyle tartışma konusu olan bilet fiyatları için ise "Dernek ve kongre üyelerimizden çok sayıda talep var. Kulübün içerisinde bulunduğu zorlu ekonomik koşulların aşılması için bizim de çorbada tuzumuz olsun diyorlardı.  Bilet fiyatları biraz attırılmıştır. Gönlümüz bu arttırımların yapılmamasını arzu ediyor; ama Beşiktaş'ın içerisinde bulunduğu şartlar düşünüldüğünde bu kaçınılmaz oldu. Biz de böyle bir uygulamaya gittik. Aslında taraftarımızından gelen talep de bu doğrultudaydı. Bu da kulübe bir katkıdır. Zaten bu arttırım da bilet başı 30 lirayı geçmeyecek şekildedir. Gönülümüz taraftarımızın bütçesine uygun biçimde maç seyredtmesinden yanadır. Önümüzdeki günlerde taraftarımızı rahatsız edene bir durum varsa, yönetimimiz bunun kaldırılması için çalışacaktır" şeklinde konuştu.
 
"Taleplere göre bilet fiyatları belli bir seviyeye çekilebilir; ancak takıma küskünlük olmaz, bilet fiyatları da bir "Feda"dır"
 
Levent Erdoğan, "Bundan önceki dönemlerde ücretsiz bilet alındığı, bunların satıldığı şeklinde dedikodular vardı. Fakat yönetimimiz bu konuda çok titiz davranmamaktadır. Kulübün menfaatlerinin korunması ve bu tür doğru olmayan yöntemlerin ve dedikoduların önüne geçmek adına yönetimimiz bu işin üzerinde hararetle durmaktadır. Kulağımıza gelen bilgiler tek tek incelenecektir. Takıma küskünlük olmaz, bilet fiyatları bir özveridir. Belirli bir süredir; ama gelen istekler doğrultusunda makul bir seviyeye çekilecektir.
Şu anda eski dönemde yapılan sponsorluk anlaşmalarında ücretsiz bilet uygulaması vardır. Ama bizim dönemimizde yapılacak anlaşmalarda bu uygulama kaldırılacaktır" dedi.
 
"İncelemelerde son aşamaya gelinde; eğer kulübü zarara uğratmışlarsa hesap soracağız, aksi takdirde biz sorumlu oluruz"

 
Beşiktaş'ı zarara uğuratanlardan hesap sorulacağını başkanımız seçime girererken bir ilke olarak belirtmişti; ancak bizimki bir intikam almak değil, kulübümüzü gerçekten zarara uğratan varsa hesabını sormak adınadır.  Bir peşin hükümle olayların üzerine gidemeyiz; ancak taraftarımız bu konuda biraz acele ediyoruz. 2004'ten 2012 yılına kadar olan dönemin incelenmesidir. Uluslararası bağımıszı denetim kurulu incelemelerde son aşamaya gelindi. Buradaki rapor kamuoyuna duyuralacak. Ve gerekiyorsa hesap sorulacaktır. Aksi taktirde bizim yönetimimiz sorumlu durumda kalır. Fakat taraftarımız bunu bir kan davası olarak görmesin.
 Karakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin
Karakartal google+ Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal �phone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler

TÜMÜ