Bu haberi yazdır
Bir okul da Londra'ya
Londra'daki futbol okulumuzun resmi açılışı yapıldı.  
Kaynak : Anadolu Ajansı
Bir okul da Londra'ya
Kulübümüzün bir süredir faaliyetlerini sürdüren Londra'daki futbol okulunun resmi açılışı yapıldı. Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Manchester United ile oynanacak karşılaşma için İngiltere'ye giden Beşiktaş Kulübü İcra Kurulu Başkanı ve Genel Sekreteri Kenan Öner, Voleybol, Hentbol, Kürek ve Boks Şubeleri'nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Deriş ile Pazarlama ve Kartal Yuvası'ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Aksoy, futbol okulunun resmi açılış törenine katıldı.

Kuzey Londra'da Türk vatandaşlarının yoğun olarak yaşadığı Selby Centre'daki açılışa İstanbul Vali Yardımcısı Ali Bakoğlu, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar, Beşiktaş Football Academy UK Başkanı Hayri Kartal, Beşiktaş Football Academy UK 2. Asbaşkanı Mustafa Ercüment Karnas, teknik heyet sorumlusu Önder Açıl, koordinatör Oğuz Kadiroğlu ile antrenör Halil İbrahim Yıldız da katıldı.

Törende konuşan Kenan Öner, altyapının önemine vurgu yaptı. Öner, futbolda küçük yaşlarda verilecek eğitimin öneminin büyük olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''BJK Futbol Okulları'nın amacı ilk günden beri iyi insan yetiştirmek, doğru eğitim vererek ülkeye bilinçli sporseverler kazandırmak ve her zaman olduğu gibi yetenekli oyuncuları altyapı bünyesine katmaktır. Bu yüzden Beşiktaş kulüp yöneticisi olarak İngiltere'deki Beşiktaş Futbol Okulu'nun futbolumuza yararlı olacağına inanarak, buradan oyuncular yetişmesini temenni eder, okulumuzun hayırlı olmasını dilerim.''

Beşiktaş Football Academy'nin ana sponsoru Narts'ın yönetim kurulu başkanı Mahir Kılıç'a takdim edilen belgeyi Hayri Kartal, yönetici Bülent Deriş'in elinden aldı. Ayrıca katkılarından dolayı Kalender Kılıç, İlker Daloğlu ve Önder Açıl'a da teşekkür belgeleri sunuldu.

Londra'daki futbol okulunun temelleri 2 yıl önce Beşiktaş Football Academy'nin açılmasıyla atıldı. Beşiktaş Football Academy, 3'ü İngiliz liglerinde, diğer 3'ü ise Türk Toplumu Futbol Federasyonu bünyesinde toplam 6 takımla maçlar yapıyor.Karakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Bizi Takip Edin
Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal İphone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler
AVRUPA'DAN FUTBOL