Bu haberi yazdır
Beşiktaşımız, akademiyi Negredo ile yapacak!
Ümraniye'de Beşiktaşımız'a tahsis edilen 30 dönümlük araziye yapılacak Beşiktaş Futbol Akademisi maddi kaynak sıkıntısından ertelenmişti. Alvaro Negredo'nun satılması halinde hemen çalışmalar başlayacak.  
Beşiktaşımız, akademiyi Negredo ile yapacak!

Beşiktaşımız'ın Başkanı Fikret Orman'ın yıllardır hayalini kurduğu Futbol Akademisi, arazide yaşanan sorunlar yüzünden bir türlü hayata geçmemişti.

Ancak bu yaz Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nin yanında bulunan 30 dönümlük arazi 49 yıllığına bedelsiz bir şekilde Siyah-Beyazlı kulübe tahsis edildi.

Beşiktaşımız, buraya yapılacak tesis için hemen çalışmalara başladı ancak maddi problemler ve kurdaki yükseliş nedeniyle frene basıldı. Bankadan alınan kredi de futbolculara olan gecikmiş borçların ödenmesinde kullanıldı.

ÖNCELİKLİ PROJELER ARASINDA

Yönetim sezon başlamadan Negredo ve Love ikilisini elden çıkartıp, yeni bir golcü transfer etme planları yaparken, buradan sağlanacak tasarrufu da Futbol Akademisi'nde kullanmayı planlıyordu. Ancak iki oyuncu da elde kalınca yatırım planı aksadı. Şimdi yönetim Negredo'nun satışını tamamlarsa Akademi yatırımı yeniden gündeme gelecek. Bu durumda Fikret Orman'ın seçimden sonra öncelikli projeleri arasında Beşiktaşımız'ın Futbol Akademisi yer alacak.

HEM KONAKLAMA HEM İDMAN

Teknik Direktör Şenol Güneş'in de çok istediği bu akademinin yeni sezona yetişmesi planlanıyor. Beşiktaşımız bütün alt yapı takımlarını buraya taşıyacak. Burada A takımla antrenman yapma ve aynı ortamda bulunma imkanı yakalayacak gençlerin, daha iyi motive olması da planlanıyor. Alt yapı sporcuları bu tesislerde hem konaklama hem de antrenman yapma imkanına kavuşacak.

Karakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin
Karakartal google+ Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal �phone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler

TÜMÜ