Bu haberi yazdır
Abdullah Avcı'dan 10 yeni transfer!
Beşiktaş'ımız sezon öncesi kampında 10 genç futbolcuya şans verecek. Dorukhan ve Güven gibi isimler çıkarmak isteyen Beşiktaş'ta Avcı, "Bu oyuncuları gözlemleyeceğim. Kampta eksiklerini gidermelerine yardımcı olacağız" dedi.  
Abdullah Avcı'dan 10 yeni transfer!

Dış transferde henüz atağa kalkmayan Beşiktaş'ımız, kamp döneminde gençlere şans tanıyacak. Bu bağlamda teknik direktörümüz Abdullah Avcı, geçmiş dönemde sezona gençlerle başlayan Samet Aybaba gibi kamp kadrosuna altyapıdan yetişen 10 ismi dahil etti.

Bir yandan A takımın kadrosunu netleştirmeye çalışan Avcı diğer yandan gençlerden performansını beğendiği isimleri A takıma monte edecek. U21 Ligi de olmadığı için kampta göze giremeyen gençlerin kiralanması veya bir pilot takıma verilmesi gündeme gelecek.

'Gençlik aşısında öncüyüz'

Takımın gençleştirilmesi konusunda önemli projeleri olduğunu belirten Avcı, Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Kavalcı ile yaptığı sohbette "Türkiye'de gençlere önem verilmeli. Beşiktaş'ımız, A takımlarda gençlik aşısının öncüsü... Dorukhan ve Güven gibi oyuncuların yükselen grafiği örnek oldu. Kampa aldığımız gençleri gözlemleyeceğim. Onları kazanmak için eksikliklerini kampta gidereceğiz. Altyapı hocalarından her gün bilgi alıyorum" dedi.

En tecrübelisi Ersin Destanoğlu

Avcı'nın kampa aldığı isimlerden en tecrübelisi Ersin Destanoğlu...

18 yaşındaki kaleci, geçen sezon U21'de birinci kaleci olarak görev alırken, zaman zaman A takım kadrosuna da alındı. Alpay Çelebi, Kartal Yılmaz ve Erdem Seçgin de U21 Süper Ligi'ni şampiyon tamamlayan siyah beyazlı takımımızın önemli isimleriydi.

10 futbolcudan dördü futbola Beşiktaşımızda başladı. Diğerleri ise çok genç yaşta keşfedilip başka takımlardan altyapıya dahil edildi.

Karakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin
Karakartal google+ Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal �phone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler

TÜMÜ