Bu haberi yazdır
Almanya'dan UEFA'ya; "Saçma paralar bitsin!"
Almanya Federasyonu, UEFA'ya alınan yüksek maaşlara karşı ABD örneğini sunacak. Salgın döneminde bir kez daha gündeme gelen, "Yüksek futbolcu ücretleri"ne karşı Almanya Futbol Federasyonu harekete geçti. MLS Ligi gibi "Maaş sistemi" düşünülüyor.  
Kaynak : Akşam
Almanya'dan UEFA'ya; Saçma paralar bitsin!

Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Fritz Keller, Bayern Münih Genel Müdürü KarlHeinz Rummenigge ile görüştü ve UEFA'ya futbolcu maaşlarıyla ilgili bir mektup yazmaya karar verdi. Keller, "Artık güvenilir olmayan saçma maaşlar ve transfer ücretleri var. Maaş sınırları hakkında konuşmak zorundayız. Bu noktada Karl-Heinz Rummenigge ile hemfikir olduğum için mutluyum. Bu nedenle, UEFA başkanı Aleksander Ceferin'e bir mektup yazacağız" dedi.

HALKLA UÇURUM KAPANSIN

Keller, "Koronavirüs salgını futbolu yeniden halka yaklaştırmak ve gelecek nesiller için güzel oyunu korumak adına bir fırsat veriyor. Futbolcuların maaşlarını düşürmeli ve halkla aralarındaki uçurumu kapatmalıyız" şeklinde konuştu. Rummenige ve Keller'in Ceferin'e yazacağı mektupta ABD Ligi MLS'teki sistemi önereceği öğrenildi. Amerika'da her takımın bir bütçesi var ve herkese yüksek paralar verilmesi imkansız!

SADECE 3 YILDIZ İÇİN

MLS'te bir kulübün aktif kadrosu 30 kişiden oluşuyor. 4.9 milyon dolarlık toplam maaş bütçeleri var. Kulüp 4.9 milyonu istediği gibi dağıtıyor. "Beckham Kuralı" lakaplı "Atanmış Oyuncu Kuralı"na göre ise MLS, maaş sınırının dışında üç oyuncu transferine izin veriyor. Örneğin Beckham, LA Galaxy'deyken 6.5 milyon dolar alıyordu. Yıldız futbolculara, ligin tanınırlığını artırdıkları için ayrıcalık yapılıyor.

Karakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin
Karakartal google+ Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal �phone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler

TÜMÜ
?