Bu haberi yazdır
"Umarım Beşiktaş şampiyonluğa gider"
Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, "Ekici-Aatif takası olmadı ama o bize Olcay diye bir oyuncuyu çıkardı. Fenerbahçe'de Aatif olmuyorsa, biz Mehmet'i Beşiktaş'la da konuşabilirdik. Planımız böyleydi" dedi.  
Umarım Beşiktaş şampiyonluğa gider

Trabzonspor'un Başkanı Muharrem Usta2. Futbol Zirvesi'nde NTV Spor'un sorularını yanıtladı.

İlk olarak bordo mavili ekibin çıkışıyla ilgili "Böyle bir çıkışı bekliyor muydunuz?" sorusunu yanıtlarken, "Daha önce bir gazetede 'bekliyorduk ama bu kadarını beklemiyorduk" dedim. Devamında siyahla beyaz kadar farklı olacağını biliyorduk. Bizim bir itici gücümüz vardı. Yeni stadımız açılıyordu. Statla birlikte takımın mutlaka iyi olması lazımdı. Yoksa stadın itici gücü tamamen çöpe gidebilirdi. Büyük bir hazırlık yapmıştık." dedi.

"ORTAYA OLCAY DİYE BİR OYUNCU ÇIKTI"

Geri dönüp baktığımızda, şunu diyorum, Ekici-Aatif takası olmadı ama o bize Olcay diye bir oyuncuyu çıkardı. Fenerbahçe'de Aatif olmuyorsa, biz Mehmet'i Beşiktaş'la da konuşabilirdik. Planımız böyleydi. Konuştuğumda kafamda hep Olcay vardı. 2010-11'den sonra Egemen gibi takıma ağabeylik yapacak bir oyuncuyu hep arıyorduk. Olcay'ın o anlamda nasıl birisi olduğunu çok iyi biliyordum. Olcay'la daha transfer konusuna girmeden başkanın bilgisiyle defalarca futbolu, projeleri konuştuk. Sonunda Olcay'la iyi bir noktaya geldik.

Olcay, ilk planda bizim hemen düşündüğümüz aklımızdaki bir oyuncu değildi. Beşiktaş'la Mehmet Ekici'yi konuşmaya başladığında Olcay konusu gündeme geldi. Olcay'a çok doğru bir oyuncu olarak baktık. O da sonunda 'bu projede sonuna kadar varım' demesiyle transferi oldu. Büyük bir emekle, ilmik ilmik örerek, adım adım ilerleyerek bu organizasyon oldu. Temel hedefimiz stat açılışıyla birlikte bu yapıyı desteklemekti. Planımız da tuttu."

"BEŞİKTAŞ'IN ŞAMPİYONLUĞA GİTMESİNİ DİLİYORUM"

Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'nde Olimpiakos'u 4-1 yenerek çeyrek finale yükseldiği maç sonrası sosyal medyadan attığı "tebrikler ancak gelecek sene bizim senemiz" mesajının hatırlatılması üzerine de Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, "Bugünkü zirve bunu bir kez daha bize gösterdi ki; ülke futbolunun standardı ülkede değil, aslolan ülke dışındaki başarılar. O nedenle Beşiktaş'ın buradan şampiyonluğa gitmesini diliyorum. İyi de gidiyorlar. Çeyrek finale iyi işler yaparak giden Beşiktaş'ı tebrik etmem futbolun fair play ruhunda olan bir şeydir. Bunu isteyerek yaptık.

 

Karakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin
Karakartal google+ Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal �phone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler