Bu haberi yazdır
Barclays'dan akıllı olacak!
Vodafone Arena, teknolojik özellikleri açısından New York Barclays Center'a benzeyecek. Ancak ondan daha üstün tarafları da olacak.  
Kaynak : Sabah
Barclays'dan akıllı olacak!

Sabah Gazetesi yazarlarından Sinan Özedincik, Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Lütfullah Kitapçı ile birlikte dünyanın akıllı statları arasında 1 numara olarak gösterilen New York Barclays Center'da incelemelerde bulundu.

Kitapçı, Beşiktaş ile 145 milyon dolarlık Türk spor tarihinin en büyük anlaşmasını imzaladıklarını belirterek, "Bu kapsamda inşa edilen Vodafone Arena'nın Türkiye'deki ilk akıllı stat olmasını hedefliyoruz" diye konuştu.

FARK YARATMAK İSTİYORUZ

New York'ta edindikleri deneyimle, kendilerine aktarılan en iyi uygulama örneklerini çalışmalarına yansıtacaklarını belirten Lütfullah Kitapçı şöyle devam etti: "Hatta daha da ileriye taşıyarak Beşiktaş'ın yeni stadı Vodafone Arena'da fark yaratmak istiyoruz. Bunun için Vodafone Arena'da da Barclays Center'da olduğu gibi Cisco'nun Stadium Vision teknolojisini uygulayacağız."

BİLGİ VE TEKNOLOJİ İŞBİRLİĞİ

"Barclays Center'da şu anda uygulamada olmayan akıllı biletleme ve geçiş teknolojilerini Vodafone Arena'da sunmayı planlıyoruz. Vodafone'nun global teknolojik bilgi birikimi ile Cisco'nun Stadium Vision teknolojisi bir araya gelecek. Türkiye'de sporseverlere ve sosyal bir buluşma mekanı olarak diğer etkinlikler için Vodafone Arena'yı ziyaret edenlere bugüne kadar görmedikleri bir deneyim yaşatacağız."

Barclays Center'ın özelikleri

1- İçinde ve dışında toplam 800 adet ekran bulunuyor. 
2- Ekranları kontrol odasında çalışan 12 kişilik bir ekip yönetiyor.
3- Ayrıca salonda 160 adet kamera bulunuyor.

4-Barclays Center'da 1,1 Gbps internet kapasitesi bulunuyor. İndirme ve yükleme hızları 30-40 Mbps'ye ulaşabiliyor. Stadyumda 300 kablosuz bağlantı noktası var.

5- Dünyanın en büyük skorboardlarından biri Barclays Center'da bulunuyor. Bu skorboard Full HD ekrana sahip.

6- Barclays Center'ın içinde, yayın araçları için özel yer ayrılmış. Burada canlı yayın araçlarına hem elektrik hem de kablosuz internet imkanı sağlanıyor.

7- Akıllı telefonlar için geliştirilen Barclays Arena app, tüm işlemleri gerçekleştirebiliyor. Salon içinde kaydedilen maç görüntüleri, bu aplikasyon üzerinden izleyicilere iletilebiliyor.

8- Bu mobil uygulamaya reklam alınarak gelir elde edilebiliyor.

9- Barclays TV için üretilen içerik, bu uygulamada kullanıcılara ulaştırılabiliyor.

YILIN 225 GÜNÜ AÇIK

17 bin 500 seyirci kapasitesine sahip Barclays Center, NBA takımlarından Brooklyn Nets ile New York Islanders Hokey takımına ev sahipliği yapılıyor. Bir TV kanalı da olan Barclays Center'de yılın 225 günü etkinlik yapılıyor. Etkinlikler içinde dev konser organizasyonları da var.

Karakartal mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin
Karakartal google+ Karakartal Twitter Karakartal Facebook Page Karakartal RSS Karakartal �phone Karakartal Mobil
En çok okunan haberler